Про нас

Клуб «Тайцзі Хао» створений для організації зустрічей любителів та шанувальників традиційного Тайцзіцюань з метою ознайомлення з Тайцзіцюань, обміну досвідом та поглиблення знань у цьому мистецтві.

ProShow Slideshow 2

На чільне місце поставлено вимогу вдосконалення техніки виконання форм Тайцзіцюань. Критерій один – виконання одиночної форми має демонструвати повне розуміння як зовнішнього прояву поєднання всіх частин опорно-рухового апарату людини з його увагою та диханням, так і застосування самої форми як прийом самозахисту. Інакше кажучи, вміння прийняти зовнішнє вплив, змінити його і застосувати… Перехід від форми до форми, тобто виконання комплексу демонструє вміння утримувати та контролювати увагу до підтримки внутрішнього та зовнішнього балансу.

А починалося це у 90-ті роки минулого століття:

Зустрічі учасників Клубу відбуваються 1 раз на тиждень. Про зміну місця та часу зустрічей учасників інформують заздалегідь.

Зустрічі Клубу “Тайцзі Хао” проводяться:

Кожну суботу, з 10.00 до 11.30.

Учасники Клубу умовно поділені на три групи, виходячи зі складності досліджуваних учасниками комплексів Тайцзі.

У розділі кожної групи (10, 24, 42) розміщене відео досліджуваного комплексу, рекомендації щодо його вивчення, відповіді на запитання.

Група «10» передбачає освоєння 10 форм Тайцзіцюань стилю Ян (або іншого стилю Тайццзіцюань) та Комплекс з 18 вправ (ляньгун шибафа)

Тут знаходяться короткі комплекси “форми” різних стилів Тайцзіцюань, для того щоб можна було отримати уявлення про їх характерні особливості.

ЯН

ЧЭНЬ

У

СУНЬ

Група «24» передбачає освоєння 24 форм спрощеного Тайцзіцюань, 22 форми Тайцзіцюань сім’ї Ян та комплексу «Ба дуань цзінь» (Вісім шматків парчі).

Група “42” передбачає освоєння стандартних, змагальних та традиційних комплексів Тайцзіцюань зі зброєю та без зброї, освоєння комплексів Дао-інь Яншен (пестування життєвості), Тайцзіцюань без зброї та зі зброєю.

Традиційний тайцзіцюань пропонується у рамках програми Міжнародної Асоціації Ян Тайцзіцюань (Ян Чжэньдо (син Ян Чэнфу і правнук Ян Лучаня) – засновника Асоціації таЯн Цзюнь (онук Ян Чжэньдо) – президент Міжнародної асоціації Ян Тайцзицюань).

Перехід із групи до групи відбувається після здачі комплексу, що вивчається (партитури – послідовності рухів)

Час, що відводиться на освоєння (передбачуваний максимальний термін) 10 форм – 3 місяці, 24 форми – 5 місяців. Можлива дострокова здача та перехід у нову групу.

Клуб «Тайцзи Хао» є членом Дніпровської федерації традиційного ушу.

Учасники Клубу мають право брати участь у показових виступах, змаганнях та інших заходах, організованих Федерацією традиційного ушу.

У разі заняття призових місць у змаганнях, учасникам Клубу присвоюються розряди та звання у відповідність до рейтингу змагань.

НАШІ ЗУСТРІЧІ

Основні проблеми, з якими стикається людина, яка починає вивчати Тайцзіцюань – відставання від програми через перепустки занять, відставання від колег по заняттях через повільне засвоєння матеріалу, бажання випередити самого себе в освоєнні (виконанні та розумінні) форм.

Учитывая все эти причины, Федерація традиційного ушу прийняла рішення запропонувати Сичову Ігореві створити Клуб любителів Тайцзіцюань. Об’єднання неформальне, з одного боку, але зі своїми правилами, виконання яких дозволить учасникам Клубу досить швидко опанувати основні принципи та комплекси Тайцзіцюань у зручному для них режимі.

Клуб “Тайцзі Хао” організовує зустрічі раз на тиждень у суботу. Раніше, на початку роботи Клубу, спочатку приходили учасники “Групи 42”, які після виконання своєї обов’язкової програми залишалися допомагати учасникам “Групи 24”, а вже через годину вони дружно приймалися за “Групу 10”. Так було до січня 2020р.

Тепер повністю змінився формат зустрічей. Півтори години поділені на 10-хвилинні епізоди, які є невід’ємною частиною цілого. Розминка, базова робота ніг, рук, корпусу, погляду, 8 форм та 5 кроків, 10 форм, 24 форми, 3 дуань, робота зі зброєю, 8 шматків парчі, 22 форми.

З самого початку у зустрічі беруть участь усі – і “старі” і “новачки”. У міру поглиблення в комплекси, у складніші елементи відбувається дружній поділ за інтересами: робота без зброї або з тим чи іншим видом зброї, парна чи одиночна робота, цигун.

Пояснення дуже просте – якщо хочеш сам чимось опанувати, починай допомагати іншому.

Основна відмінність Клубу “Тайцзі Хао” від інших об’єднань, що вивчають Тайцзіцюань, полягає у повній орієнтації на самостійну щоденну роботу. Тільки так можна досягти того самого знаменитого результату від занять цим універсальним мистецтвом, про яке пишуть сходознавці та знавці Китаю.

Розуміння мистецтва Тайцзі – це копітка робота над самим собою, в якій людині допомагають ті, хто займається довше за нього. Але вивчення послідовності рухів (форм) – завдання нині посильне кожному, завдяки відео та інтернету.

З травня 2021 року запроваджено нову Програму навчання новачків, розраховану на 3-місячний термін для ознайомлення з основами Тайцзі.

З січня 2022 року введено 1-місячний курс та семінар-інтенсив вихідного дня для початківців (подробиці на сторінці “Заняття”)