Новини

Тридцять років потому

Тридцять років тому на оглядовому майданчику парку Шевченка мешканці нашого міста займалися “китайською гімнастикою” Тайцзицюань та Цигун. Тоді це було дивиною не тільки у нас, але на усьому постсовєцькому просторі. Під час тодішньої тяжкої економічної кризи люди знаходили час та снагу на відновлення внутрішньої рівноваги та розкриття спроможності змінювати своє ставлення до життя та мир навкруги себе.
За останній руйнівний рік втрат та катастроф постійний стрес нещадно вплинув на кожного, змінюючи психіку та тіло. І хоча віра в Перемогу над ворогом та добре майбутнє живе та зміцнює дух, все одне люди вдаються до різноманітних фізичних вправ, щоб зняти психічне напруження та зміцнити організм. Кожен обирає, що йому до вподоби та на що здатний.
Для тих, хто бажає зняти напруження в своєму тілі та звільнитися від скутості в свідомості, відновити баланс та покращити самопочуття – Тайцзицюань один з методів, що обрали мільйони людей в світі.

З першої суботи квітня на оглядовому майданчику парку Шевченка, як і тридцять років потому, Клуб “Тайцзи Хао” починає безоплатні заняття для всіх бажаючих. Запропонований оздоровчий комплекс із 9 вправ, складений грандмайстром Ян Цзюнем – нащадком засновника стилю та продовжувачем родинної традиції, завдяки повільним та плавним рухам допомагає зосередитися на спокійному диханні та поліпшити увагу и координацію.  Оздоровчий комплекс вправ (форм) Тайцзи сім’ї  Ян складається із серій рухів, розділених на три частини. Кожна частина містить три форми. Вправи, грунтовані на принципах і практиці Тайцзицюань, включають і стаціонарні й рухливі базові форми. Досі цей комплекс не був включений в програму Паркового Тайцзи нашого Клубу, оскільки був створений тільки в квітні 21 року, хоча усі його вправи є присутніми в комплексах, що вивчаються нами. Він є простішим і доступнішим, а такожі максимально полегшений для освоєння і розуміння навіть тими, хто ніколи не практикував подібний напрям оздоровчих гімнастик. І хоча, з одного боку, комплекс “9 вправ” призначений для новачків, знесилених  і людей, що вимагають реабілітації, він дає цілком відчутне навантаження за певних умов опрацювання і для досить підготовлених.